Szybkie odchudzanie
Odchudzanie Porady Zdrowie

Szybkie odchudzanie nie musi oznaczać głodówki

Otyłość to jedna z bardzo poważnych dolegliwości dzisiejszego społeczeństwa. Z jej problemem mają do czynienie nie tylko dorośli ale również młodzież i coraz częściej nawet małe dzieci. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do wielu poważnych chorób dlatego trzeba zawczasu rozpocząć walkę z odłożoną przez nasz organizm tkanką tłuszczową.

Otyłość jest w większości przypadków efektem nieprawidłowej diety a także siedzącego trybu życia. Do pracy czy szkoły jeździmy autobusem, jemy półprodukty wzbogacone chemicznymi polepszaczami smaku a zamiast wolne chwile spędzić na spacerze godzinami przesiadujemy przed monitorem telewizora bądź komputera odruchowo sięgając po tak zwane „przegryzki”. Skuteczne odchudzanie to szalenie złożony proces.

Szybkie odchudzanie

U jego postaw leży nie jakby się mogło wydawać tylko drakońska dieta czy mordercze ćwiczenia na siłowni. Żeby organizm mógł spalić nadmiar tkanki tłuszczowej trzeba całkowicie zmienić swój tryb życia i poznać „największego wroga”, który sprawia, że wciąż wzrasta nasza waga. Szybkie odchudzanie to nie zawsze skuteczne odchudzanie. Gdy łatwo pozbyć się kilku kilogramów przy stosowaniu przez kilkanaście dni drakońskiej diety to już trudniej pozbędziemy się efektu nieprawidłowego odchudzania jakim jest efekt Jo Jo.

Jak szybko schudnąć?

Nie ma cudownego środka, który bez wyrzeczeń i ciężkiej pracy przyspieszy proces spalania się tkanki tłuszczowej.
Odpowiedzią na pytanie co zrobić, żeby schudnąć może okazać się pięć zasad, które warto wprowadzić do naszego życia.

1. Zanim rozpoczniemy odchudzanie warto poznać wroga czyli zrozumieć co sprawia, że tyjemy. W przypadku niektórych osób, tycie jest efektem ciągłego podjadania słodyczy dla innych całkowity brak ruchu. Ta pierwsza faza odchudzania czyli zrozumienia przyczyn odkładania się tkanki tłuszczowej może w przyszłości zapobiec efektowi Jo Jo.

2. Kolejnym etapem walki z nadwagą jest zmiana dotychczasowych nawyków dietetycznych. Warto skorzystać z pomocy dietetyka, który opracuje indywidualnie do naszych potrzeb codzienną dietę bądź samodzielnie nie tylko ograniczyć ilość spożywanego pokarmu ale do jadłospisu dodać zdrowe produkty i ograniczać spożywanie żywności przetworzonej.

3. Ważnym elementem procesu odchudzania się jest wspomaganie organizmu właściwą suplementacją diety. Dostępne w sprzedaży suplementy diety mają w składzie naturalne składniki, których właściwości wpływają między innymi na przyspieszenia procesów metabolizmu, zmniejszenie łaknienia czy przyspieszenie wydalania się z organizmu nagromadzonych toksyn. Można także sięgnąć po tak zwane środki odchudzające, których skład wzbogacony jest wysoką zawartością tych związków a co za tym idzie zwiększa ich działanie na nasz organizm.

4. Ponieważ za przyspieszenie spalania się tkanki tłuszczowej odpowiada wzmożona aktywność fizyczna należy oprócz prawidłowo zbilansowanej diety dużo ćwiczyć. Najlepszym pomysłem jest oddanie się pod opiekę trenera, który nie tylko opracuje dla nas najlepszy zestaw ćwiczeń ale pod bacznym okiem którego będziemy je wykonywać.

5. Odpowiednia dieta oraz jej suplementacja a także wyczerpujące ćwiczenia na siłowni bezwzględnie trzeba wspomóc zmianą codziennego dotychczasowego trybu życia. Wystarczy przejść się pieszo do pracy czy zamiast wsiąść do windy wspiąć schodami na drugie piętro, żeby każdego dnia dodatkowo spalić nawet sporą porcje kalorii. Tego rodzaju nawyki koniecznie warto na stałe wprowadzić do swoje życia, by już po zakończonym etapie odchudzania nie dopuścić ani do pojawienia się efektu Jo Jo ani ponownego przytycia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Jak zgubić brzuch i pozwolić sobie na dopasowane ubrania?!

Czy afrykańskie mango ma wpływ na odchudzanie?

Na aktualnym rynku w ofercie proponowanych jest dużo naturalnych preparatów, których skład pozyskiwany jest z roślin, a których wyjątkowe właściwości wspomagają kurację odchudzającą. Jednym z nich może być chociażby napój z zielonej herbaty, który między innymi stymuluje procesy metaboliczne oraz stymuluje wydalanie substancji szkodliwych z naszego organizmu. W ostatnich latach niewyłącznie na polskim ale na całym światowym rynku numerem jeden wśród skutecznych suplementów diety jest preparat, którego podstawowym składnikiem jest

Afrykańskie mango

Afrykańskie mango , które stanowi podstawowy składnik suplementu diety wspomagającego odchudzanie jest owocem rosnący przede wszystkim na terenie deszczowych lasów Afryki Zachodniej głównie w Kamerunie. Charakteryzuje je podwyższona zawartość antyoksydacyjnej witaminy C, A, B6, jak również prowitaminy A, polifenoli, potasu, karotenoidy, miedzi i aż siedemnastu aminokwasów a nawet znanych już wszystkim ze swoich niezwykłych właściwości kwasów omega 3 i omega 6. Największą ilość wartościowych składników preparatu uzyskuje się z nasion owocu. Afrykańskie mango na odchudzanie to zdaniem zarówno specjalistów w dziedzinie nauki jak również osób, które poddały się kuracji odchudzającej z jego zastosowaniem jeden z najskuteczniejszych owoców, których spożywanie ma olbrzymi wpływ na przyspieszenie spalania nadmiaru tłuszczu.

Przeprowadzone badania kliniczne w 2005 roku na University of Yaounde (Kamerun) potwierdzają wyjątkowo wysoką skuteczność poszczególnych składników czynnych preparatu. W związku z tym, że są one pochodzenia roślinnego są w bardzo bezpieczne dla naszego zdrowia a co jest z tym związane szybko wchłaniają się w organizmie. Właściwości african mango nie ograniczają się tylko do stymulowania procesów metabolicznych ale dodatkowo w zauważalny sposób hamują apetyt. W procesie odchudzania olbrzymią rolę odgrywa prawidłowy proces przemiany materii. Zawarty w afrykańskim mango przeciwutleniacz Irvingia Gabonensis stymuluje proces spalania tłuszczu co w rezultacie szybko zmniejsza jej warstwę. Aktywnym składnikiem tego odchudzającego owocu jest lektyna, która odpowiada za zarządzanie zasobami energetycznymi w organizmie.

Szybkie odchudzanie

Trzeci ważny składnik to błonnik. Jego podwyższona zawartość nie tylko przyspiesza i reguluje pracę jelit ale dodatkowo zapełniając żołądek na dłuższy okres utrzymuje uczucie najedzenia się. Afrykańskie mango oprócz właściwości odchudzających dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu i zapobiega pojawiania się stanów zapalnych. Kuracja przy jego zastosowaniu w odpowiedni sposób reguluje poziom białka C reaktywnego, adiponektyny a nawet w wyraźny sposób reguluje poziom glukozy we krwi. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi działania mango afrykańskie bardzo dobrze wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
Preparat odchudzający jakim bez wątpienia jest suplement diety który opiera się na afrykańskim mango jest wolny od jakichkolwiek wypełniaczy lub innych niebezpiecznych dla organizmu substancji co poświadcza zarówno jego skuteczność jak również bezpieczeństwo poddania się kuracji odchudzającej z jego zastosowaniem.

Szybkie odchudzanie >> ZOBACZ